Znalosti

stavebni-medicina-obory-tabulka

Název Stavební medicína jsme zvolili po mnoha letech práce v oblasti zdravého bydlení. Stavební medicína zahrnuje všechny nejdůležitější vlivy domu, bytu nebo kanceláře a jejich okolí na naše zdraví.


Feng Shui a zdravé bydlení pro naše prostředí

Feng Shui popisuje proudění energie čchi na Zemi a její vliv na život člověka. Je založeno na tom, že vibrace materiálu, barvy a tvaru a jejich umístění v prostoru a v čase má různý vliv na své okolí. Feng Shui je sice popsáno alegorickou formou, ale má zásadní fyzikální podstatu v přírodních zákonech. Pomocí učení Feng Shui harmonizujeme prostor ve vztahu k člověku a časovým cyklům, abychom se zde cítili šťastně a spokojeně. Zásady Feng Shui platí na celém světě, nejen v Číně. Jejich využití u nás je upraveno pro místní prostředí, zvyky i kulturu!

Harmonické proudění čchi podporuje prostor a tím i člověka


Energetická Geometrie Staveb – ENGES

ENGES je základem pro návrh zdravého domu. Správný tvar domu je nezbytným výchozím podkladem pro další metody harmonizace jako jsou Feng Shui apod. Každá stavba je rezonátorem, který přenáší své vibrace na člověka a vše živé uvnitř i v okolí. Naším cílem je dům optimálně vyladit, aby plně a harmonicky podporoval člověka a ten se nemusel energeticky přizpůsobovat.


Stavební biologie a zmírnění vlivu elektrosmogu

Elektrosmog je umělé elektromagnetické pole, které vyzařují všechna elektrická zařízení (např. vysílače mobilních a datových operátorů, vysoké vedení, trafostanice, domácí elektrorozvody, mobily, přenosné telefony, chůvičky, wifi, podlahové topení, špatně zapojené osvětlení, tzv. úsporné žárovky a další). Elektrosmog je tu teprve posledních 100 let a logicky se mu lidské tělo nestačilo přizpůsobit.