Dvojník a Anděl – 2.- 4.3.2018

VZDĚLÁVÁNÍ V ASTROBIOGRAFII A SOCIÁLNÍM UMĚNÍ BRNO

 

Srdečně vás zveme na veřejnou přednášku a úvod do volného vzdělávacího cyklu v astrobiografii a sociálním umění

Setkání se strážcem prahu, naším dvojníkem, stínem. Kultivace duševně-duchovních sil pro setkání se skutečným vyšším já sebe sama i druhých lidí. Spolupráce s andělem.

Dotek s duchem času, místa a lidí, kteří v něm žijí.

 

Termín 2. – 4. 3. 2018

Pátek 2. 3., 18:00 – 21:00 Úvodní přednáška pro veřejnost

Sobota 3. 3., 9:00 – 20:30 Úvodní seminář k volnému vzdělávání, koncert

Neděle 4. 3., 9:00 – 17:00 Úvodní seminář k volnému vzdělávání

Koná se ve Waldorfské ZŠ a MŠ Brno, Plovdivská 8, Brno

 

Přednáší

Dr. MICHEL JOSEPH

Doktor filosofie, francouzský anthroposof, vydavatel revue Tournant a zakladatel francouzského střediska Montaphilant – obnoveného původního templářského statku,

www.facebook.com/michel.joseph.984

 

Překlad

Sylvie Richterová

 

Vstupné na páteční úvodní přednášku: 100 Kč

Cena semináře (včetně úvodní přednášky): 1 900 Kč

Možnost společného stravování a zajištění noclehu s vlastním spacákem – na dotázání.

 

Bližší informace a závazné přihlášky:

Miroslava Knedlová – minkaknedlova@gmail.com, 777 879 778

Petr Makeš – petr@zdravy-domov.cz, 608 617 211

 

letáček zde

 

Bližší informace o vzdělávání:       

 

ZÁKLADNÍ NÁPLŇ SETKÁNÍ

Člověk v životě na vlastní kůži jistě mnohokrát zažil své „dvě tváře“. Jednání na základě vznešených pohnutek i citové výlevy, při nichž by se raději neviděl. Kdo je kdo? Kdo z toho jsem doopravdy “ já“?

Jak můžeme komunikovat a spolupracovat se svým andělem či s andělem druhého člověka? A jak rozeznat svého „dvojníka“?
Stejně, jako je člověk “ pozemšťanem“, je i duchovní bytostí, která je součástí širokého duchovního světa. Protože na tuto skutečnost nebereme jako lidstvo ohled, nebo jen velmi málo, dostáváme se jak individuálně, tak globálně do čím dál větší disharmonie. Tato „ignorace“ duchovních skutečností velmi hluboce zasahuje do všech nejen lidských oblastí a činností od výchovy a vzdělávání, přes ekologii, sociální podmínky, hospodářství a mnoho dalšího.

Stejně jako za člověkem stojí duchem nadaná bytost, i za planetami a hvězdami můžeme nalézat nebo alespoň tušit duchovní síly a bytosti. Ty jsou s námi, ať už si to připouštíme nebo ne, v úzkém vztahu, a ovlivňují dění na Zemi i naše osudy. V astrosofii, podobně jako v astrologii, se k nim můžeme obracet a začít s nimi vědomě spolupracovat. Můžeme lépe porozumět svému vlastnímu životu, vidět jej v souvislostech světa a snáze tak přijmout především těžké okamžiky.

Michel Joseph pracuje formou přednášek, jejichž témata sice předem připravuje, avšak s nimi zachází velmi tvořivě podle toho, co vzchází od přítomných účastníků, co se právě děje ve světě, a také jak mu napovídá jeho intuice. Fascinující na tomto způsobu práce je, že při něm lze vždy najít osobní i společenské rezonance a také určitý řád, který udávají například rytmy planet a zvěrokruhu.
Nedílnou součást tvoří praktické imaginace a meditace a vnitřní práce, v níž může každý pokračovat dál i v běžném životě.
Obvyklá je i práce s astrogramy (hvězdnými konstelacemi) osob, situací i míst a studium biografií…

                                                                                                                             

ŠKOLA TYCHA BRAHE V PRAZE

Před čtyřmi a půl lety přijel Dr. Michel Joseph na české pozvání do Prahy, kde se konala přednáška a víkendový seminář k tématu astrosofie. Z velkého nadšení a zájmu účastníků bylo tehdy založeno neformální, volné vzdělávání v astrobiografii a sociálním umění. O několik měsíců později přijel Michel Joseph do Prahy znovu a vzdělávání „získalo“ svého patrona a nové jméno:

Škola Tycha Brahe.

 

Od té doby se Škola pravidelně setkává třikrát do roka, vždy na prodloužený víkend od čtvrtečního večera do nedělního odpoledne. Jednotlivé vzdělávací cykly jsou tematicky uzavřené a zároveň na sebe navazují a prolínají se. Je možné se účastnit jen přednášek pro veřejnost, absolvovat jeden víkendový cyklus nebo se hlouběji a systematicky zapojit do studia skupiny.

 

Z francouzštiny překládá česká spisovatelka Sylvie Richterová.

 

Přibližně jednou za dva roky Škola pořádá studijní cestu na významná místa do zahraničí. Např. Chartres, Troyes, Montaphilant atp. Studijní cesty jsou otevřené i širší veřejnosti.

 

 

VZDĚLÁVÁNÍ V BRNĚ?!

V rámci templářské studijní cesty na podzim 2017 vzešel ze strany účastníků požadavek na pokus přinést podobné vzdělávání i na Moravu.

Setkání v březnu 2018 v Brně tak bude úvodním setkáním k astrosofii, biografické práci a sociálnímu umění. Na základě zájmu účastníků může na setkání navázat další cyklus seminářů v podobě, na níž se společně dohodneme.

 

CO JE TO ASTROSOFIE?

Astrosofie je na základě duševně-duchovního poznání člověka a světa prohloubená forma astrologie, která do sebe pojímá poznání o reinkarnaci a karmě. K životu ji přivedl německý anthroposof Arthur Schult (1893-1969). Jeho impuls dále rozpracoval např. Robert Powell (Hermetická astrologie a reinkarnace; Hermetická astrologie a biografika; nakl. Fabula).

Astrosofický badatel se obrací k hvězdám, v nichž nachází oporu při svém hledání odpovědí na otázky současnosti a budoucnosti. Hledá souvislosti mezi informacemi z astrogramů, biografiií osob nebo skupin a za pomoci sociálního umění je uplatňuje v praktickém životě.

Pojem astrobiografii používá Michel Joseph jako sjednocující pojem pro astrosofii a životopisnou práci.

Astrosofie je úzce spojená s anthroposofií, duchovní vědou, jejímž zakladatelem byl rakouský filosof a přírodovědec Rudolf Steiner. Z anthroposofie čerpá duševně-duchovní poznatky, inspiraci pro duchovní cvičení, meditace…

 

Sociální umění úzce souvisí se „sedmerem umění“ a je možná jedinou zdravou cestou z krizí lidstva současného světa!