Dvojník a Anděl – 2.- 4.3.2018

VZDĚLÁVÁNÍ V ASTROBIOGRAFII A SOCIÁLNÍM UMĚNÍ BRNO

 

Srdečně vás zveme na veřejnou přednášku a úvod do volného vzdělávacího cyklu v astrobiografii a sociálním umění

Setkání se strážcem prahu, naším dvojníkem, stínem. Kultivace duševně-duchovních sil pro setkání se skutečným vyšším já sebe sama i druhých lidí. Spolupráce s andělem.

Dotek s duchem času, místa a lidí, kteří v něm žijí.

 

Termín 2. – 4. 3. 2018

Pátek 2. 3., 18:00 – 21:00 Úvodní přednáška pro veřejnost

Sobota 3. 3., 9:00 – 20:30 Úvodní seminář k volnému vzdělávání, koncert

Neděle 4. 3., 9:00 – 17:00 Úvodní seminář k volnému vzdělávání

Koná se ve Waldorfské ZŠ a MŠ Brno, Plovdivská 8, Brno

 

Přednáší

Dr. MICHEL JOSEPH

Doktor filosofie, francouzský anthroposof, vydavatel revue Tournant a zakladatel francouzského střediska Montaphilant – obnoveného původního templářského statku,

www.facebook.com/michel.joseph.984

 

Překlad

Sylvie Richterová

 

Vstupné na páteční úvodní přednášku: 100 Kč

Cena semináře (včetně úvodní přednášky): 1 900 Kč

Možnost společného stravování a zajištění noclehu s vlastním spacákem – na dotázání.

 

Bližší informace a závazné přihlášky:

Miroslava Knedlová – minkaknedlova@gmail.com, 777 879 778

Petr Makeš – petr@zdravy-domov.cz, 608 617 211

 

letáček zde

 

Bližší informace o vzdělávání:       

                                                                                                                            

ŠKOLA TYCHA BRAHE V PRAZE

Před čtyřmi a půl lety přijel Dr. Michel Joseph na české pozvání do Prahy, kde se konala přednáška a víkendový seminář k tématu astrosofie. Z velkého nadšení a zájmu účastníků bylo tehdy založeno neformální, volné vzdělávání v astrobiografii a sociálním umění. O několik měsíců později přijel Michel Joseph do Prahy znovu a vzdělávání „získalo“ svého patrona a nové jméno:

Škola Tycha Brahe.

 

Od té doby se Škola pravidelně setkává třikrát do roka, vždy na prodloužený víkend od čtvrtečního večera do nedělního odpoledne. Jednotlivé vzdělávací cykly jsou tematicky uzavřené a zároveň na sebe navazují a prolínají se. Je možné se účastnit jen přednášek pro veřejnost, absolvovat jeden víkendový cyklus nebo se hlouběji a systematicky zapojit do studia skupiny.

 

Z francouzštiny překládá česká spisovatelka Sylvie Richterová.

 

Přibližně jednou za dva roky Škola pořádá studijní cestu na významná místa do zahraničí. Např. Chartres, Troyes, Montaphilant atp. Studijní cesty jsou otevřené i širší veřejnosti.

 

 

VZDĚLÁVÁNÍ V BRNĚ?!

V rámci templářské studijní cesty na podzim 2017 vzešel ze strany účastníků požadavek na pokus přinést podobné vzdělávání i na Moravu.

Setkání v březnu 2018 v Brně tak bude úvodním setkáním k astrosofii, biografické práci a sociálnímu umění. Na základě zájmu účastníků může na setkání navázat další cyklus seminářů v podobě, na níž se společně dohodneme.

 

CO JE TO ASTROSOFIE?

Astrosofie je na základě duševně-duchovního poznání člověka a světa prohloubená forma astrologie, která do sebe pojímá poznání o reinkarnaci a karmě. K životu ji přivedl německý anthroposof Arthur Schult (1893-1969). Jeho impuls dále rozpracoval např. Robert Powell (Hermetická astrologie a reinkarnace; Hermetická astrologie a biografika; nakl. Fabula).

Astrosofický badatel se obrací k hvězdám, v nichž nachází oporu při svém hledání odpovědí na otázky současnosti a budoucnosti. Hledá souvislosti mezi informacemi z astrogramů, biografiií osob nebo skupin a za pomoci sociálního umění je uplatňuje v praktickém životě.

Pojem astrobiografii používá Michel Joseph jako sjednocující pojem pro astrosofii a životopisnou práci.

Astrosofie je úzce spojená s anthroposofií, duchovní vědou, jejímž zakladatelem byl rakouský filosof a přírodovědec Rudolf Steiner. Z anthroposofie čerpá duševně-duchovní poznatky, inspiraci pro duchovní cvičení, meditace…

 

Sociální umění úzce souvisí se „sedmerem umění“ a je možná jedinou zdravou cestou z krizí lidstva současného světa!